Amos Rex

Mannerheimintie 22-24
00100
Helsinki

Kai Kartio

museonjohtaja
kai.kartio@amosrex.fi

Niclas von Bonsdorff

registraattori
+358 50 303 1227 niclas.von.bonsdorff@amosrex.fi

Mia Derichs

konservaattori
+358 50 387 3230 mia.derichs@amosrex.fi

Joakim Guthwert

palvelukoordinaattori
+358 50 313 2092 joakim.guthwert@amosrex.fi

Päivi Halonen

kirjasto ja arkisto
+358 50 305 0941 paivi.halonen@amosrex.fi

Elsa Hessle

vastaava museolehtori, asiakaspalvelun esimies
+358 50 467 7313 elsa.hessle@amosrex.fi

Anastasia Isakova

näyttelyassistentti
+358 50 305 2897 anastasia.isakova@amosrex.fi

Henrik Johansson

talous- ja hallintojohtaja
+358 50 574 7454 henrik.johansson@amosrex.fi

Nikki Jääskeläinen

hallintoassistentti
+358 40 721 7468 nikki.jaaskelainen@amosrex.fi

Susanna Luojus

näyttelypäällikkö
+358 50 400 3247 susanna.luojus@amosrex.fi

Synnöve Malmström

intendentti
+358 50 4365 445 synnove.malmstrom@amosrex.fi

Kaj Martin

ohjelmajohtaja, Bio Rex
+358 50 523 1343 kaj.martin@amosrex.fi

Itha O'Neill

kuraattori
+358 50 576 2237 itha.oneill@amosrex.fi

Melanie Orenius

museolehtori
+358 50 356 6103 melanie.orenius@amosrex.fi

Jussi Piironen

vastaava näyttelymestari
+358 41 527 1752 jussi.piironen@amosrex.fi

Kerttu Raittila

näyttely- ja viestintäassistentti
+358 40 753 4664 kerttu.raittila@amosrex.fi

Timo Riitamaa

viestintä- ja markkinointipäällikkö
+358 41 529 2620 timo.riitamaa@amosrex.fi

Sara Järvi

tiedottaja
+358 40 669 3037 sara.jarvi@amosrex.fi

Kari Siltala

AV-mestari
+358 50 511 5655 kari.siltala@amosrex.fi

Katariina Timonen

näyttelyassistentti (vanhempainvapaalla)
+358 44 573 3844 katariina.timonen@amosrex.fi

Sofia Vainio

hallintoassistentti
+358 40 746 4646 sofia.vainio@amosrex.fi